Сєбєлєва Яна Олександрівна

сестра медична старша/сестра медична з дієтичного харчування.

Корепанова Інна Володимирівна

сестра медична старша



ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ


- СЕСТРА МЕДИЧНА СТАРША КОНТРОЛЮЄ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІЧНИЙ РЕЖИМ У ДИТЯЧОМУ САДКУ, А ТАКОЖ СТЕЖИТЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ РЕЖИМУ ДНЯ, ХАРЧУВАННЯМ ДІТЕЙ, ПРАВИЛЬНИМ ПРОВЕДЕННЯМ РАНКОВОЇ ГІМНАСТИКИ, ФІЗКУЛЬТУРНИХ ЗАНЯТЬ І ПРОГУЛЯНОК;

- ОРГАНІЗОВУЄ ЗАХОДИ ПО ЗАГАРТУВАННЮ ДІТЕЙ І БЕРЕ УЧАСТЬ В ОРГАНІЗАЦІЇ ОЗДОРОВЧИХ ЗАХОДІВ;

- ВЕДЕ ЩОДЕННИЙ ОБЛІК ДІТЕЙ, ВІДСУТНІХ ЧЕРЕЗ ХВОРОБУ, ІЗОЛЮЄ ХВОРИХ ДІТЕЙ;

- КРІМ ТОГО, СЕСТРА МЕДИЧНА СТАРША ГОТУЄ ДІТЕЙ ДО ЛІКАРСЬКИХ ОГЛЯДІВ І САМА БЕРЕ УЧАСТЬ В НИХ, ПРОВОДИТЬ ЗВАЖУВАННЯ, АНТРОПОМЕТРИЧНІ ВИМІРЮВАННЯ ДІТЕЙ, ЗДІЙСНЮЄ ПРОФІЛАКТИЧНІ ЩЕПЛЕННЯ І ВИКОНУЄ ПРИЗНАЧЕННЯ ЛІКАРЯ;

- СКЛАДАЄ ЩОДЕННЕ МЕНЮ І СТЕЖИТЬ ЗА ЯКІСТЮ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ;
- ЩОДНЯ БЕРЕ ПРОБУ ГОТОВИХ СТРАВ І ЗАКЛАДАЄ ЇЇ НА ЗБЕРІГАННЯ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ СЕС;

- СТЕЖИТЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ГРАФІКА ОТРИМАННЯ ЇЖІ ПОМІЧНИКАМИ ВИХОВАТЕЛІВ І ЩОДЕННО ПЕРЕВІРЯЄ ОРГАНІЗАЦІЮ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В ГРУПАХ.

ОБЕРЕЖНО, кліщі!

Після довгої зими, ледь наступають перші теплі дні, всі ми прагнемо на природу: подихати свіжим повітрям, поміркувати в тиші і спокої, а також запастися щедрими дарами природи. При цьому з настанням сезону ми заздалегідь запасаємося спреями від комарів, оновлюємо знання про отруйні гриби та рослини, ретельно готуємося протистояти небезпекам, що підстерігають нас у лісі. Щоб лісова прогулянка залишила тільки приємні спогади, нагадаємо про ще одну небезпеку, яка може загрожувати непідготовленій людині. Це - лісові кліщі.

Найнебезпечніший період - травень-червень, у цей час лісовий кліщ найбільш активний. Взагалі ж час їх активності триває з квітня по вересень. Варто знати, що в спекотну погоду, а також на відкритих місцях, які прогріваються сонцем, їх зазвичай не буває. Лісовий кліщ вважає за краще обирати вологі тінисті ліси з багатим підліском і обширними заростями трави. Полювати вони воліють у похмуру погоду, при температурі близько 20 градусів, особливо ж активні перед дощем.

Вони не сидять на верхніх гілках дерев, як дехто вважає, а навпаки - розміщуються на рівні підліска, влаштовуючи засідку на травинках і гілках дрібних чагарників, що ростуть уздовж стежок. Як тільки стежкою проходить людина або тварина, лісовий кліщ тут же чіпляється за свою жертву.

Потім йому потрібен час, щоб знайти зручне місце для присмоктування. На людині улюбленими місцями кліщів є голова, район ключиць, пахви і пахові складки. Саме там їх слід шукати в першу чергу в разі підозри, що ви могли підхопити кліща.

Серед найнебезпечніших інфекцій, що передаються цими комахами - енцефаліт, а також хвороба Лайма, які протікають дуже важко, дають безліч важких ускладнень і навіть призводять до летального результату.

Це треба знати

Куди найчастіше присмоктується кліщ ?

Причепившись до одягу людини, кліщі переповзають на тіло і присмоктуються до місць з найбільш тонкою шкірою. Найчастіше, як уже вказувалось: за вухами, на шиї, під пахвами, в паховій ділянці.

Чи можна не помітити напад кліща ?

Кліщ разом зі слиною виділяє анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним, і тільки через декілька годин виникає відчуття болю. Дорослих кліщів, що присмокталися, як правило, можливо помітити через 2-3 дні: в місці наявності кліща з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, сам кліщ збільшується у розмірах. Нападають і зовсім маленькі, майже прозорі німфи (статевонезріла стадія кліща), чого людина може й не помітити.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. Якщо його помітити одразу, буде легше видалити. Чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша вірогідність зараження.

Що робити, якщо на людину напав кліщ ?

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід якомога швидше його зняти. Якщо є така можливість, слід звернутись до травмпункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть рекомендації.

Чи можна видалити кліща самостійно ?

При відсутності можливості звернутись до медичного працівника, видалення проводять самостійно: змастивши рясно кліща олією, розхитуйте його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом з хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.

Що робити з видаленим кліщем ?

Видаленого кліща слід помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд, щільно закрити кришку і, при можливості, здати до найближчого лабораторного центру Держсанепідемслужби для проведення аналізу на наявність збудників інфекції. За затвердженими методиками лабораторному дослідженню підлягають лише статевозрілі, живі та непошкоджені кліщі. Критерієм відбору кліщів для дослідження є також кількість крові в тілі кліща, що залежить від термінів перебування на тілі людини.

Чи потрібне спостереження за станом здоров’я після видалення кліща ?

Всім особам, що потрапили під напад кліща, рекомендується проводити щоденно термометрію протягом двох тижнів і стежити за самопочуттям. У разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу звертатись до лікаря-інфекціоніста.

Як захистити себе від нападу кліщів ?

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується: - одягатися в світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів. Голову слід покривати головним убором; - проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям; - звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі; - вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів; - якщо разом з вами на природі перебував ваш пес – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання. - використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити відповідно до інструкції. Користуватись репелентами слід з урахуванням особливостей свого організму. При виникненні алергічних реакцій необхідно звертатись до лікарів.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 380

/Files/images/P2081068.JPG

07.02.19 в КДНЗ № 41 було проведено фестиваль театралізованої української пісні дітей старшого та середнього віку. Діти через пісню усвідомлювали належність до Батьківщини та українського народу. Також у дітей виховуємо любов до природи, до народу України, та позитивне, емоційне ставлення до життя.

Дата останньої зміни 13 Червня 2023

Фотогалерея